Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ ODESÍLÁME ZÁSILKY JEN JEDNOU TÝDNĚ VE STŘEDU

Krémy na odstranění tetování.

1.9.2015

Pokud jste si přečetli článek o tom, jak náročné je zbavit se „hříchů“ z minulosti a odstranit tetování, možná vás myšlenka na krém, který to zvládne za ty bolestivé a drahé praktiky, potěšila. Ano, dnes se na trhu vyskytuje řada krémů a mastiček, které slibují odstranění tetování, a to samozřejmě rychle, účinně a levně. Než ale uvěříte slibům, je třeba prozkoumat, jak tyto krémy vlastně fungují a jak moc levné to v závěru bude.

Začneme rovnou krémy, které slibují kompletní odstranění tetování (žádné korektory ani make-upy). Tyto krémy fungují na základě postupného blednutí pigmentu,a i když se uvádí, že je to metoda levná, nepočítejte s tím, že krém v ceně indulony to zachrání. Naopak cena krémů se pohybuje docela vysoko (okolo dvou tisíc) a stejně tak vysoko se pohybuje i doba, po kterou je třeba je používat.  Výrobci slibují, že tetování zmizí zhruba za půl roku (průměrně) a pokud si vynásobíte cenu za krabičku časem používání, vznikne z toho vcelku slušné číslo. Dva doporučované (a prý i funkční) krémy TatBGone and Tattoo-OFF se prodávají hlavně v Americe, ale to už dnes díky eshopům není žádnou překážkou. Tatoo-OFF je navíc hypoalergenní  a z přírodních složek jako je aloe vera, citronová a pomerančová kůra, TatBGone je naopak koktejl ze silikonů a kyselin. Podle různých zahraničních recenzí tetování opravdu po nějaké době bledne (při čemž je TatBGone hodnocen jako o dost lepší), ale je třeba počítat s tím, že se krém musí používat pravidelně, dlouhodobě a ani tak nezmizí úplně. Oba z těchto krémů se dost často objevují na ebay za relativně nízkou (nebo aspoň o dost nižší) cenu a tak se mohou stát pěkným lákadlem. Jak to je s kvalitou a originalitou krémů nabízených právě zde nebudu soudit, každý si možná udělá názor sám a podle toho také zváží, zda do toho půjde nebo ne. Ve svém okolí nemám nikoho, kdo by některý z krémů zkusil, takže nemohu soudit, každopádně i podle kladných recenzí způsobí pouhé zesvětlání kérky a ne úplné odstranění, a co si budeme povídat, vybledlé tetování je nakonec možná horší než to původní (tedy pokud neplánujete cover up) Pokud se přece jen pro krémy rozhodnete, navštivte nejprve dermatologa a také se ujistěte, že nemáte žádné alergie.

Zakrytí tetování je druhou možností, která je rozhodně bezbolestná, často spolehlivá ale bohužel vhodná jen příležitostně.  Sephora nabízí make up určený přímo k překrytí tetování, jménem Tattoocover od Kat von D, a za mě vám výborně poslouží i levnější Makeupcover od Dermacolu. Makeupcover je opravdu neskutečně hutný make up (opravdu obdivuji ženy, které si ho dávají běžně na obličej), který tvoří neprůhlednou masku už po druhé vrstvě a pokud ho na závěr přepudrujete, člověk, který se na vaše tetování nezaměří, nic nepozná. Výbornou službu vám zajistí také správné korektory podle barvy vašeho tetování. Pokud máte modro černé tetování, zkuste oranžový nebo červený korektor a naopak pokud máte červené tetování, použijte modrý nebo zelený. Musím ale přiznat, že si nedovedu představit takhle zakrývat třeba celý rukáv nebo jinou velkou plochu. Na menší tetování a na příležitosti, ke kterým se tetování zkrátka nehodí, je ale zakrytí docela dobrý způsob.