NYNÍ NAKOUPÍŠ VEŠKERÉ ZBOŽÍ ZA NÁKUPNÍ CENY, TAK NEVÁHEJ, NEBUDE TO NA VĚKY.

Materiály

Chirurgická ocel 316l

Chirurgická ocel a hlavně šperky z ní je materiál, který je schválen a používán i pro výrobu kloubních implantátů v lékařství, náušnice, náramky, přívěsky, řetízky i prsteny vyrobené z chirurgické oceli Stainless Steel (typ 316L) mají speciálně leštěný povrch. Při nošení šperků z chirurgické oceli se nemusíte obávat nežádoucí reakce kůže či koroze.PIERCINGMANIA.CZ nabízí šperky z chirurgické oceli, kterou je po právu nazývána "materiál nového tisíciletí" vzhledem k jeho vlastnostem jako je absolutní bezalergičnost a stálost po mnoho let z hlediska povrchové úpravy i nulové oxidace narozdíl od drahých šperků.

Stříbro 925

Stříbro je na čistém vzduchu stálé. Oxiduje (černá) působením silných par např. ve znečištěném ovzduší. Ryzí stříbro je oproti zlatu tvrdší. Pro klenotnické účely se nejčastěji používá slitina stříbra s mědí. Čistotu stříbra udává ryzost. Například označení 925/000 označuje, že slitina stříbra obsahuje 92,5% ryzího stříbra. Některé stříbrné šperky jsou pro zvýšení lesku a odolnosti potahovány tenkou vrstvou kovového rhodia, ryzího stříbra atd.

Zlato 14k

Šperky ze 14 a 18 karátového zlata jsou vyrobeny ze slitiny kovů neobsahující nikl.

Pozlacené

Pozlacené šperky mají stejné vlastnosti jako zlaté šperky.

Titanium

Titan a chirurgická ocel jsou velice vhodnými materiály pro piercing, protože jsou hypoalergenní. Lidé netrpí téměř žádnými negativními reakcemi, jako je tomu například u stříbra.

Titaniem anodizované

Titaniem anodizované šperky jsou stejně vhodné jako šperky z titania. Jsou hypoalergenní a nevyskytují se na ně téměř žádné negativní reakce. Vrstva titania je nanesená na chyrurgickou ocel 316L a je extrémně odolná proti poškrábání.

Organické a přírodní

Naše organické šperky jsou vyrobeny z buvolích kostí, rohů, perlotvorek, dřeva a kokosových ořechů. Tyto materiály představují vedlejší produkt a při jejich výrobě nedochází k poranění zvířete. Organické materiály absorbují olej a tělesný pot v oblasti piercingové dírky. Následkem je i zmírnění zápachu.

Akrylát

Akryl nelze sterilizovat v autoklávu. Jestliže akryl namočíte do alkoholu, je možné, že získá matný odstín nebo se stane porézním. Šperky vyrobené z UV akrylu by se měly používat jen v zahojeném stavu.

Bioflex

Pro piercing se znamenitě hodí materiál BioFlex. BioFlex je možné sterilizovat jak v horkovzdušném sterilizátoru, tak i v autoklávu. Tento materiál je zcela biokompatibilní. Nebezpečí výskytu alergické reakce je nulové. BioFlex neobsahuje nikl a zcela odpovídá Evropským předpisům o přítomnosti niklu v některých předmětech. BioFlex lze tvarovat, můžete si ho zkrátit nožem na Vámi požadovanou délku. Po zhojení piercingu je možné dřík vyrobený z BioFlexu zkrátit dle potřeby. BioFlex je velmi ohebný materiál a přizpůsobí se jakémukoliv tělesnému pohybu. Jedná se o průhledný materiál, který představuje optimální řešení náhrady piercingového šperku. BioFlex je zdravotně nezávadný plast, který vyhovuje Předpisům o upravování a vydávání léků v USA a který úspěšně obstál při biokompatibilním testu 4. třídy. BioFlex odpovídá standardům stanoveným v Evropské vyhlášce o farmakologických látkách z roku 1997.

Bioplast

Bioplast je biokompatibilní materiál, který lze sterilizovat v autoklávu. Je možné ho zkrátit na jakoukoli délku, je samořezný (pomocí jakékoli ocelové nebo titanové kuličky) a absolutně flexibilní. Nezpůsobuje alergické reakce. Lze ho volně kombinovat s titanem nebo chirurgickými ocelovými kuličkami. Jedná se o nejvhodnější materiál pro použití při prvním piercingu.

PTFE-teflon

PTFE představuje flexibilní materiál a lze ho zkrátit na jakoukoli libovolnou délku. Umožňuje odstranění choroboplodných zárodků (od -200 °C až do +260 °C) a nezpůsobuje alergické reakce (neobsahuje nikl). Materiál PTFE je samořezný.

BIŽUTERIE

U piercingů do pupíku, obočí a bradavky bývají některé části bižuterie (levné kovy). Tyto části jsou různé přívěšky a ozdoby, které však nejsou nikdy přímo v propíchnuté části těla. Tyčka je tedy většinou z chirurgické oceli, nebo jiného materiálu který je uveden v popisu zboží. Ostatní část piercingu je bižuterie, není-li uvedeno jinak přímo v popisu zboží. Tyto části šperku se časem ošoupávají a proto není vhodné nosit piercing s ozdobou z bižuterie v nezahojené dírce, kvůli možnému riziku infekce. Tyto ozdobné piercingy také nejsou určeny pro neustálé nošení pod oblečením, z důvodu možného ošoupání. Tyto "ozdobné" piercingy jsou vhodné na příležitostné nošení.  Dále není vhodné se s takovým šperkem spát a koupat se.