NYNÍ NAKOUPÍŠ VEŠKERÉ ZBOŽÍ ZA NÁKUPNÍ CENY, TAK NEVÁHEJ, NEBUDE TO NA VĚKY.

Slunce píchání nesvědčí

10.8.2015

Teploměr ukazuje třicet a každý z nás chtě nechtě odhaluje víc nahé kůže než tomu je po celý rok. Nebo jinak, jsou prázdniny a dovolené a všechno je tak nějak free a tak nějak rebelské, že si zkrátka řeknete, že tetování nebo náušnice k tomu prostě patří. Pokud se ale nechcete vzdát letní „svobody“ s hnisajícím piercingem nebo nehojícím se tetováním, je dobré si vše promyslet.

Tetování v létě
Studia samozřejmě nemají pauzu a fungují stejně jako po celý rok, takže možnost nechat se potetovat tady pořád je a rozhodně není zakázaná, jen se budete muset na nějakou dobu vyhnout slunečním paprskům a také koupání.  Pokud se na tetování objednáte, doporučuje se přestat s opalováním už minimálně týden před tím, protože kůže nesmí být podrážděná, zarudnutá nebo plná pupínků. Slunění se budete muset vyhnout ještě další měsíc až 6 týdnů, takže pokud se vrhnete na nějakou větší kérku, strávíte snadno celé prázdniny pod slunečníkem nebo navlečení v čemkoli, co vaší kůži zakryje. Opalování čerstvého tetování je rizikové v tom, že barva může rychle vyblednout a ještě rizikovější v tom, že se může čerstvá tenká kůže velmi rychle spálit. Slunce každopádně není jediným nepřítelem nového tetování, hned na druhé místo bych umístila vodu, které se sice můžete vyhnout podstatně jednodušeji, ale to odpírání si koupaliště a moře je opravdu o silné vůli. Tetování není na povrchu kůže jako nálepka a je třeba myslet na to, že je to v podstatě otevřená rána, která je náchylná ke vniknutí bakterií a různých nečistot. Po dobu hojení je tedy nutné se vyhýbat všem „koupačkám“ a to včetně chlorovaného bazénu, pokud to nevydržíte, koledujete si o ne příliš pěkný zánět a mokvání. Stejně tak, jako je třeba tetování chránit před vodou, je třeba se vyhnout všemu, co se zdá rizikové a co by mohlo do kůže zanést infekci, což je (bohužel) i váš pot nebo jakékoli prašné či jinak špinavé prostředí.

Piercing v létě
Stejně jako tomu bylo u tetování, tak i tady platí, že slunce, voda a nečistoty jsou největším „zabijákem“ dobře zahojeného piercingu. Říká se, že nechat si v téhle době píchnout klasický, dobře se hojící piercing je v klidu, ale i to je po mých zkušenostech třeba promyslet. Slušnou paseku mi totiž nadělala i náušnice v uchu, kdy mi ucho na sluníčku doslova hořelo, než jsem došla domů, v noci jsem ulehla s teplotou a náušnice musela do pár dní pryč. Pokud se někdo rozhodne, nechat si v tomhle období píchnout piercing, který patří mezi ty, co se hojí dlouho, je v mých očích na 10%hrdina a na 90%blázen. Ve správném studiu by vás měli na rizika upozornit, případně vám doporučit, ať přijdete jindy, ale jak se říká, risk je zisk a váš risk mnohdy nikoho moc netíží. Čemu je dobré se vyhnout? Piercingy pupíku, bradavek a intimní piercingy, jednoduše vše, co se hojí dlouho a komplikovaně často i bez léta. Na rozdíl od tetování, u čerstvé náušnice si každý plně uvědomí, že je to díra do těla, kterou proudí bakterie vesele dovnitř, jen co se jim naskytne šance a o kterou je třeba se starat. Možná máte pocit, že slunce a slaná voda přece léčí, ale nenechte se unést, protože bakterie číhají i v na první pohled sterilní vodě a slunce vám rozhodně jako lék nepomůže. U náušnice na slunci nehrozí sice vyblednutí, ale jak je známo, kovové věci se umí na slunci dost rychle a dost hodně rozžhavit.
Za mě je tedy rozhodně lepší si počkat pár měsíců, než léto pomine a pyšnit se ozdobou až příští rok, než chodit (při nejlepším) se zalepeným pupíkem a z léta si neužít nic. Nicméně, každý má svojí hlavu a každý svoje léto tráví jinak, takže pokud už teď víte, že v létě nevyhledáváte ani koupání ani opalování a tak věnujete svojí nové ozdobě maximální péči, nic vám bránit nebude.